Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bonie - druhé narozeniny

bonono.jpg

V sobotu 16.11.2013 dovršila Bonie dvou let věku. K narozeninám jsem jí naordinovala čivaví cvičák a dovedete si představit, že její nadšení "neznalo mezí". Ale ještě mi to nedá a zkouším prorazit její osobitou povahu. Akce však byla naprosto super a tímto zde děkuji mladičké pořadatelce Janě Tučkové /odkaz na její stránky zde/, která neváhala dojet za brněnskými čivavkami až z Chomutova.

Za svůj dosavadní život Bonča zvládla dvakrát vyhrát kategorii  štěňat se skvělým posudkem, jednou byla jako štěňátko třetí, jednou vyhrála kategorii dorostu na INTERCANIS v Brně /to ještě nebyla vystavováním otrávená/.V tomto momentě nás to začíná pomalu ale jistě nudit a obtěžovat a tomu odpovídají i výsledky :o) - nastupuje třída mladých a mezitřída - dvakrát V2 a VD1 na krajské výstavě, jedenkrát V3 na klubovce, jedenkrát VD2 na mezinárodce, VD2, VD3 a VD na národních výstavách. Pozitivním faktem budiž, že horší výsledek než VD nikdy neměla a posudky má vždy pěkné - mimo předvedení :o). 

V letošním roce byla jejím největším úspěchem bezpochyby bonitace, kterou prošla téměř s dokonalostí a získala tímto status "chovné fenky". S bonitací jsme si dali načas, protože mi dlouho přišla jako dorostenec - povahou /to tedy čas nezlepšil.../ i vzhledem - vyplatilo se!

Dva roky by měly být pro psa relativně dospěláckým věkem, ale zatím to není naprosto patrné. Jelikož Bonie je v jedné domácnosti se svou obdobně praštěnou mámou, tak to asi ani hned tak nebude. Obě se liší jen v drobných nuancích - Becky je o poznání divočejší a Bonie je o poznání hlučnější. Boninka je přezevšechno skvělá psí slečna, lituji u ní jen jediného - že po mámě nezdědila tu suprovou bezpodmínečně společenskou povahu, ale příroda má k tomu jistě své důvody.

bona1.jpgbona2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 Všechno nejlepší!