Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agiovy kulatiny a třinácté narozeniny jeho mámy Glory

 

1397409054950299708.jpgNaše první odchovaná čivavka - Agio od Štěkavého hada se 9.května dožívá krásných deseti let. Sněhobílé štěňátko se mi tehdá narodilo téměř k mým narozeninám, je tedy také ve znamení býka, ale nevím, jestli bych v něm některou z typicky "býčích" vlastnosti našla, protože jeho povaha je svou charakteristickou fajnovostí vskutku originální a jeho originalita lety roste. Bohužel nejsem v kontaktu s paničkou jeho táty, že bychom zapátraly  v předcích, ale po mámě toho má velice málo, snad mimo těch ksichtíků, které oba dovedou mistrně házet a občasné "účelové hluchoty", když po nich člověk něco chce. Vystavoval se vždy dobře a celkem s nadšením - máma nerada, s cizími lidmi je poměrně rychle v pohodě - i na vyšetřeních u veterináře je chválen jako naprosto p1100717.jpgnevídaně vzorný pacient - máma potřebuje na seznámení a osmělení dobu delší. Barvička se mu namíchala také někde v dřívější linii, i podobou je spíš "tátův". A v neposlední řadě jeho zmíněná fajnovost lorda pro mámu také rozhodně charakteristická není, ta je v tomto směru v čiva-normě :o). Geny si holt často žíjí svým vlastním životem. Nyní jsem hlavně ráda, že je zdravotně relativně v pořádku, protože si zkusil svoje a my s ním. 

 

1498029_506496539476222_2198740054525685896_o.jpgJeho krásná máma Glory z Králové zahrady alias "Růženka" /na rozdíl od našich černých holek "něžná a líbezná dáma"/ se dožila 28.dubna již svých třináctých narozenin a jako dárek dostala trošku s předstihem krásný pelíšek, ze kterého byla opravdu nadšena. Jsem moc ráda, když v tomto pokročilejším věku z ní ještě nefalšované - téměř štěněcí - nadšení dostanu. Děkuji za ušití paní Dáše Machánkové a za dopravu z Nitry Zuzce Hanákové. Byla to stoprocentní trefa! /Více fotografií s dárečkem ve fotogalerii/.

Oběma přejeme především hodně zdraví a radosti ze života!

 

  p1100834.jpg

 p4280009.jpg

P.S.: mimo Aginkových kulatých narozenin mohu zároveň "oslavit" ještě jedno kulaté výročí - dvacátý rok života s čivavkami - právě před dvaceti lety jsme si pořídili Colyho /viz rubriku "In memoriam"/. Tehdá jsem o čivavách věděla pouze to, že takové mini-plemeno existuje. Jeho registrační číslo v PP nedosahovalo ani dvou tisíc, přičemž náš vrh B má čísílka větší než patnáct tisíc. Moc mne těší, že obliba tohoto jedinečného plemene úspěšně roste.