Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za uplynulým rokem

1461564_431648796935787_674457846_n.jpgV první řadě bych ráda zmínila narození našich "premiérových" vnoučátek v CHS "ze Smaragdové zahrádky". Naše odchovankyně Birra přivedla na svět dva syny, kteří se stali hrdými nositeli jmen Artie a Arson. Naše nadšení bylo opravdu veliké a ráda bych vyjádřila svůj vděk chovatelce a majitelce Birry Štěpánce

becky.jpg

 bona-budejice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podzim jsme se ještě rozhodli udělat výlet s oběma černými dračicemi na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Bonie byla naposledy v mezitřídě, kde získala VD2 a pěkný posudek - opět mimo předvedení :o). Bekynku jsem  vzala sebou, abychom si vzájemně udělaly radost, neboť ta dělá čest čivavám coby společenskému plemeni a z každé společenské akce má úžasné nadšení - a já jsem si potřebovala po téměř dvou letech pokusů s Boňou dokázat, že jsem přece jen schopna precizně připravit a vystavit psa, i když vím, že Bekynka na mezinárodce s tím, co má v hubě /předkus/ nikdy nemůže vyhrát. Navzájem jsme si to na 100 % splnily. Becky skvěle obstála v konkurenci, z kvalitně obsazené třídy otevřené si odnesla posudek se samými superlativy - samozřejmě mimo zoubků - VD3.

Datum konání:  6.10.2013

Rozhodčí:   Zdena Jílková - děkujeme za posouzení

azu.jpgNemohu opomenout to, že mne velice potěšilo, když se Aginkovi  v závěru roku poměrně zlepšil jeho zdravotní stav - přibral a osrstil se /sice ne dokonale, ale na to, že jsem ve změnu k lepšímu už téměř přestala věrit, celkem skvostně/. Poté, co jsem se o něj v létě skutečně bála, neboť přestal téměř žrát  a evidentně se necítil dobře, jsem po tomto obratu opět začala věřit alespoň na malé, maličkaté zázraky. O jeho dlouhém a střídavě úspěšném boji s nemocí se zmíním v některém z dalších příspěvků, protože si mysím, že zkušeností určitě nikdy není dost a je třeba si je sdělit.

glora.jpgNaše krásná veteránka Růženka /Glory z Králové zahrady/ se stále drží, i když zdravotní problémy spojené s věkem /12 let/ se jí začínají neodbytně projevovat. Byl jí diagnostikován šedý i zelený zákal, je už méně pohyblivá, většinu dne prospí, ale dobrá nálada jí zatím neopouští.