Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potraviny vhodné a nevhodné pro psy

12. 8. 2013

 Na tomto místě samozřejmě nehodlám rozebírat kvalitu a složení jednotlivých "běžných" či prémiových či snad superprémiových krmiv nebo pamlsků pro pejsky, kterými je trh zaplaven a s jejich výběrem rádi poradí zkušení chovatelé, distributoři nebo v případě zdravotních komplikaci /alergie, obezita, akutní problémy atd./ veterinární lékař, v neposlední řadě si vybírá samozřejmě pejsek sám. Jde mi zde o "lidské" potraviny, které od nás čtyřnozí mazlíčci rádi loudí a my mnohdy jistě nevíme, čím jim prospějeme a čím nikoliv.

Na níže uvedeném FB profilu jsem objevila skvělý přehled potravin a pochutin, které jsou pro psy vhodné a které nejsou - v mnohých případech jde přímo o produkty, při jejichž požití může být ohrožen i psí život. Jelikož jde o informace, které nejsou známy i mnohým dlouholetých chovatelům resp.majitelům psích mazlíčků /částečně zmiňuji v článku "Co byste měli vědět, než si štěňátko pořídíte" ve štěňátkovské sekci/ a málokde jsou takto souhrnně k dosažení, rozhodla jsem se, že si tabulku "zapůjčím" a zveřejním. Budu ráda, když to přispěje k informovanosti a případně zabrání zdravotním problémům některého mazlíčka. 

 

dean-d.decker.jpg

/ještě jednou - healthy dog snacks - pro zvětšení/

Vzhledem k názornému vyobrazení uvádím v původní podobě, dle mne není problém porozumět. Jen souhrnně - v horní části jsou uvedeny pochutiny pro pejsky přijatelné - i zdraví prospěšné /všeobecně je třeba obezřetnosti u peciček a semínek/, dále ty, které je možno podávat bez obav po tepelné úpravě a níže ty, které jsou naprosto nevhodné a i v malém množství mohou zvířátko ohrozit - některé jsou ve všeobecném povědomí chovatelů /česnek, čokoláda/, některé méně. Hodně lidí je také například informováno, že pes by neměl jíst rozinky, ale že to samé platí naprosto adekvátně o hroznech, už tak samozřejmé není.....

Autorovi mnohokrát děkuji.

Zdroj:  FACEBOOK - Dean D.Decker